MİLANO TURZİM, Rent a Car, Vip Transfer, Turizm Taşımacılığı, araç kiralama, vip taşıma, tur

KİRALAMA KOŞULLARI


SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ

Kiralama yapabilmeniz için ehliyet ve yaş koşulları aşağıdaki gibidir:

Latin alfabeli ehliyet kullanmayan kullanıcılar( Rusya,Çin,Suriye v.b.) kiralama sırasında kendi ehliyetlerinin yanında geçerli uluslararası ehliyet ve pasaportlarını ( T.C vatandaşı değilse) ibraz etmek durumundadır.

KİRALAMA SÜRESİ 

Kiralama süresi en az 2 gün ’dür (26 saat). Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3 ü, gecikme 3 saati geçtiği takdirde ise tam gün ücreti alınır.

KİLOMETRE SINIRI

Kilometre sınırı, kiralama günlerine göre değişkenlik göstermekle beraber aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 30 gün ve üzeri kiralamalar 4.000 km ile sınırlıdır. Kilometre sınırları aşıldığı takdirde, sınırı geçen km başına 0,85TL + KDV ücret talep edilir.

DEPOZİTO

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 300 TL, orta grup araçlar için 500 TL üst grup araçlar için 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.

YAKIT

Araçlar teslim edilen yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir

TEK YÖN KİRALAMALAR

Aracın teslim alınıp başka bir ofise iadesi durumunda Milano Turizm Araç Kiralama tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti olan 0,85 TL + KDV uygulanır.

EK SÜRÜCÜ

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

EK HİZMETLER

Ek HizmetGünlük / Kiralama BaşınaFiyat(1-15GÜN)Fiyat(+15GÜN)
GPS / NavigasyonGünlük21 TL17 TL
Bebek / Çocuk KoltuğuGünlük15 TL11 TL
Ek SürücüGünlük11 TL11 TL
Ek 300 KmKiralama Başına99 TL99 TL
EK 500 KmKiralama Başına159 TL159 TL
Ek 1000 KmKiralama Başına299 TL299 TL

SINIR DIŞI POLİTİKA

Araçların Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.

İPTAL  İADE VE DEĞİŞİKLİK

İptal talebinizi aracınızı alış saatinizden 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz halinde kiralama için ödediğiniz toplam tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

Planlanan araç alış saatinizde tarafımıza bildirimde bulunmaksızın aracı almaktan vazgeçmeniz ve/veya iptal talebinizi alış saatinize 24 saatten az bir süre kala bildirmeniz halinde bir günlük ücret kesinti sonrası geriye kalan tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

TRAFİK CEZALARI – HGS/OGS

Trafik cezaları kiracıya aittir. Milano Turizm Araç Kiralama tarafından ödenen trafik cezalarında 10 TL + KDV servis ücreti ayrı olarak tahsil edilir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan OGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 10 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

SİGORTA VE GÜVENCELER

Araçlarda, 2.000 TL muafiyetli araç kiralama kaskosu bulunmakta olup, oluşacak herhangi bir hasar,kaza vs durumlarında alt tarafta bulunan güvence paketlerini satın alarak 2.000 TL kaza riskinizi kendi limitlerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Sigorta ÇeşidiAçıklama1-15 Gün16-30 Gün
Mini Hasar SigortasıAracın kaportasın da oluşabilecek 5 cm ve  altında ki (çizik,ezik,göçük) maddi hasarları 500 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.30 TL25 TL
Süper KaskoAracın kaportasın da oluşabilecek (çizik,ezik,göçük) maddi hasarları 2.000 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.45 TL35 TL
LCF(Lastik,cam,far) SigortasıAracın, Lastik, Cam ve Far aksamların da oluşacak hasarları 400TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyan ile karşılama hakkı tanır.25 TL20 TL
3.Şahış Sorumluluk Güvencesi(Başkalarına verilen Maddi/Manevi zararlar): Araçlar T.C Devleti nin zorunlu kıldığı limitler dahilinde 3. şahıslara verilen zararlar için sigortalanmıştır. Ek sigortayı satın almanız T.C Devletinin limitleri olan 36.000 TL lik limiti 1.000.000 TL ye artırmanızı sağlar.35 TL30 TL
Süper Maximum KorumaLCF(Lastik,cam,far), 3.Şahıslara sorumluluk güvencesi ve süper kaskonun şartlarını bir araya toplayan güvence paketidir.60 TL50 TL
Genç Sürücü Paketi(+1)Yaş grubu araç kiralamaya uygun değilse, yaşınıza ek olarak 1 yaş ekleyerek araç kiralamayabilme hakkı sağlamaktadır. Süper kasko ile birlikte alınması zorunludur.35 TL25 TL

ÖNEMLİ BİLGİLER


MİLANO TURZİM, Rent a Car, Vip Transfer, Turizm Taşımacılığı, araç kiralama, vip taşıma, tur