MİLANO TURZİM, Rent a Car, Vip Transfer, Turizm Taşımacılığı, araç kiralama, vip taşıma, tur

Güvenli Araç Kiralama


Gün geçmiyor ki televizyon kanallarının ana haber bültenlerinde araç hırsızlığı haberlerine rastlamayalım.

Araç Hırsızlığı bu anlamda ülkemizde de başlı başına sorun ve kaygı taşıyan bir durum. Hırsızlığın her türlüsüne bu anlamda karşıyız. Hırsızlık ile çalınan araçlar belli sahteleşme durumları ile yine piyasada dolaşıyor ve mağdurların bundan oluşan zararları günden güne artıyor.

Türk Polisi’nin bu alamda bu çeteler ile mücadelesi olağan hızı ile devam ediyor. Çökertilen çeteler sayesinde mağdur olan kişilerin mağduriyetleri giderilmektedir.

Araç çalınmasından ve araç hırsızlarından mustarip olan en önemli iş kollarından biri de Araç Kiralama sektörüdür. Araç kiralama işi yapan şirketlerin sadece belirli prosedürleri yerine getirmeleri yetmiyor. Aynı zamanda karşıda ki kişinin güvenirlilik, kılık, kıyafet ve duruşu da sorgulanmaya başlanmaktadır.

Çalıntı araçlar ile olan mağduriyeti araç kiralama yapan müşteriler de yaşayabilirler. Sadece ucuz olsun diye, prosedürü az diye merdiven altı araç kiralama şirketlerinden kiralayabilecekleri araçlar çalıntı olabilir. Dolayısı ile hırsız muamelesi görerek kendisini aklamak zorunda hissedebilir.

Bu duruma düşmemek adına ruhsatı dikkatlice incelemeli ve ruhsat sahibi, kiralama şirketi, makbuz, fatura ve kiralama sözleşmesinde ki tüm şirket unvanlarının aynı olması kontrol edilmelidir. Bu tip kontrollerde şüphe uyandıracak bir detay var ise araç kiralama işlemi yapılmamalıdır.


MİLANO TURZİM, Rent a Car, Vip Transfer, Turizm Taşımacılığı, araç kiralama, vip taşıma, tur